pediatri hemşireliği
Hemşirelik Alanları
Ali Aydin

Pediatri Hemşireliği Nedir? Nasıl Olunur? Görevleri Nelerdir?

Pediatri hemşireliği dünyadaki tüm çocukların haklarını göz önünde bulundurarak profesyonel hemşirelik görevleri doğrultusunda 0-18 yaş aralığında bulunan tüm çocukların aile ve toplum içerisinde fiziksel, duygusal, bilişsel ve sosyal açıdan sağlıklı büyümesi ve gelişmesi ayrıca hastalıklardan korunması konusunda çalışmalardan sorumlu kişidir.

Devamını Oku »
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Salgında Hemşire Olmak

Covid-19, 2019 yılının sonunda Çin’in Hubei bölgesindeki başkenti olan Vuhan’da çıkan bir virüstür. Teşhis edilmesinden kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan bu virüs, belirtileri ile gribe benzeyen fakat kronik hastalığa sahip kişilerde daha ağır bir tedavi gerektiren bir hastalıktır. Görülmesi üzerinden bir sene geçti fakat hala tam olarak bir tedavi bulunamadı. Bundan dolayı, sağlık çalışanları günden güne artan tempoyla hastalara tedavi süreci sunmaya ve iyileştirmeye çalışıyorlar.

Devamını Oku »
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Hemşirelik Dernek ve Kuruluşlarının Faaliyetleri

Hemşirelik dernekleri , hemşirelerin haklarını, ihtiyaçlarını ve isteklerini gözetme amacıyla kurulan kuruluşlardır. Bu kurumlarda düzenlenen belirli bazı faaliyetler vardır. Her alanda çalışan hemşireler için ayrı dernekler ve kuruluşlar bulunur.

Devamını Oku »
ICU nurse e1613167638582
Hemşirelik Alanları
Ali Aydin

Yoğun Bakım Hemşireliği

Yoğun bakım hemşireliği hemşirelik branşlarından bir tanesidir. Bu alanda çalışanlar için söylenen yoğun bakım hemşiresi olmak ne kadar zor olabilir ki düşüncesinin tam tersi yoğun bakım hemşireleri, ciddi sorumluluklara sahip olmaktadır.

Devamını Oku »
otkrytyelektsiiproydutvramkakhiiicibirskikhpravovykhchteniy e1613166285635
Hemşirelik Eğitimi
Serhat Kanat

Hemşireliğin Yüksek Lisans Bölümleri Nelerdir?

Hemşirelik alanında yüksek lisans yapmak gittikçe yaygın bir şekilde gençler arasında artmaktadır. Yüksek lisans yapmak isteyen kişiler, yüksek lisansı hangi alanda yapacaklarını araştırmalı ve buna göre karar vermelidir. Hemşireliğin yüksek lisans bölümleri nelerdir?

Devamını Oku »
hemsire e1613079336909
Hemşirelik Mesleği
Ali Aydin

Hemşirelik Mesleğinin Zorlukları

Sağlık çalışanları mesleğinin zorluklarının ve sıkıntılarının farkında. Toplum, sağlık çalışanlarının sorumluluklarının, ne kadar ağır ve zor bir mesleğe sahip olduklarının farkında mı? Hemşirelik her ne kadar saygı duyulan bir meslek olsa da her meslekte olduğu gibi bu meslekte de belirli bazı zorluklar vardır.

Devamını Oku »
hemsireuG4kPELLo0KIfhPoqMB0bg e1613075084393
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Hemşirelerin Hastanedeki Görevleri

Hemşireler sağlık mesleği mensubu olarak görevlerini yerine getirirler ve en temel görevleri doktorlar tarafından belirlenmiş olan tıbbi tedavi protokolünü uygulamak ve hastanın hemşireleri ilgilendiren bakım hizmetlerini yerine getirmektir.

Devamını Oku »