hemşirelik
Hemşirelik Mesleği
Emine Yılmaz

Halk Gözünde Hemşirelik, Hemşireler Ne Yapar?

Hemşirelik Nedir? Hemşirelik; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını, esenliğini koruma ve geliştirme, hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik, hemşirelik hizmetlerinin planlanması, örgütlenmesi, uygulanması, değerlendirilmesinden ve bu

Devamını Oku »
hemşirelik taban puanları
Hemşirelik Eğitimi
Serhat Kanat

Hemşirelik Taban Puanları 2021

Hemşirelik Taban Puanları Hemşirelik taban puanları, üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermektedir. Taban puanını üniversitenin o bölümüne en son giren öğrencisi belirlemektedir. Bu nedenle hemşirelik taban puanları

Devamını Oku »
pediatri hemşireliği
Hemşirelik Alanları
Hemşire Kitabı

Pediatri Hemşireliği Nedir? Nasıl Olunur? Görevleri Nelerdir?

Pediatri hemşireliği dünyadaki tüm çocukların haklarını göz önünde bulundurarak profesyonel hemşirelik görevleri doğrultusunda 0-18 yaş aralığında bulunan tüm çocukların aile ve toplum içerisinde fiziksel, duygusal, bilişsel ve sosyal açıdan sağlıklı büyümesi ve gelişmesi ayrıca hastalıklardan korunması konusunda çalışmalardan sorumlu kişidir.

Devamını Oku »
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Salgında Hemşire Olmak

Covid-19, 2019 yılının sonunda Çin’in Hubei bölgesindeki başkenti olan Vuhan’da çıkan bir virüstür. Teşhis edilmesinden kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan bu virüs, belirtileri ile gribe benzeyen fakat kronik hastalığa sahip kişilerde daha ağır bir tedavi gerektiren bir hastalıktır. Görülmesi üzerinden bir sene geçti fakat hala tam olarak bir tedavi bulunamadı. Bundan dolayı, sağlık çalışanları günden güne artan tempoyla hastalara tedavi süreci sunmaya ve iyileştirmeye çalışıyorlar.

Devamını Oku »
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Hemşirelik Dernek ve Kuruluşlarının Faaliyetleri

Hemşirelik dernekleri , hemşirelerin haklarını, ihtiyaçlarını ve isteklerini gözetme amacıyla kurulan kuruluşlardır. Bu kurumlarda düzenlenen belirli bazı faaliyetler vardır. Her alanda çalışan hemşireler için ayrı dernekler ve kuruluşlar bulunur.

Devamını Oku »