hastanedeki hemşire rolleri
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Hastanedeki Hemşire Rolleri Nelerdir?

Hemşire Rolleri ve Görevleri Hastanedeki hemşire rolleri, alınan eğitime ve uzmanlık derecesine göre değişir. Hemşire; 6283 sayılı Hemşirelik Kanunu doğrultusunda yetkili olan sağlık personelidir. Bu

Devamını Oku »
hemşirelikte mesleki örgütlenme
Hemşirelik Mesleği
Ali Aydin

Hemşirelikte Mesleki Örgütlenme Nedir? Ne İşe Yarar?

Örgütlenme, birdenbire ortaya çıkan bir şey değildir. İhtiyaç doğrultusunda ortaya çıkan örgütlenme bazen de kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıkabilir. Örgütlenme sadece mesleki açıdan değil; aileye gerek orduya kadar uzanmıştır.

Devamını Oku »
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Salgında Hemşire Olmak

Covid-19, 2019 yılının sonunda Çin’in Hubei bölgesindeki başkenti olan Vuhan’da çıkan bir virüstür. Teşhis edilmesinden kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan bu virüs, belirtileri ile gribe benzeyen fakat kronik hastalığa sahip kişilerde daha ağır bir tedavi gerektiren bir hastalıktır. Görülmesi üzerinden bir sene geçti fakat hala tam olarak bir tedavi bulunamadı. Bundan dolayı, sağlık çalışanları günden güne artan tempoyla hastalara tedavi süreci sunmaya ve iyileştirmeye çalışıyorlar.

Devamını Oku »
Hemşirelik Mesleği
Serhat Kanat

Hemşirelik Dernek ve Kuruluşlarının Faaliyetleri

Hemşirelik dernekleri , hemşirelerin haklarını, ihtiyaçlarını ve isteklerini gözetme amacıyla kurulan kuruluşlardır. Bu kurumlarda düzenlenen belirli bazı faaliyetler vardır. Her alanda çalışan hemşireler için ayrı dernekler ve kuruluşlar bulunur.

Devamını Oku »